Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego w czwartek, 17 listopada w naszej szkole obchodziliśmy „Dzień bez plecaka”, którego głównym celem była integracja wszystkich uczniów szkoły. Pomysłów na zastąpienie plecaka innym nosidłem było mnóstwo. Były klatki dla zwierząt, deskorolki, taczki, garnki, skrzynki na narzędzia, beczki, pufy, walizki podróżne, koszyki sklepowe, wózki oraz wiele innych.  Tego dnia uczniowie poza podręcznikami „zabrali ze sobą dużo dobrego humoru”. Liczyła się kreatywność i fantazja.

Pamiętajmy o uczniach, którzy mają problemy z dostępem do edukacji  w wielu zakątkach świata. Często zdarza się, że dzieci muszą chodzić pieszo, z reklamówkami lub trzymając rzeczy w rękach, ponieważ nie stać ich nawet na plecak.

Gratulujemy pomysłów i sprytu.

Samorząd Uczniowski

Dokumentacja zdjęciowa wykonana została dzięki udziałowi szkoły w programie Laboratoria Przyszłości.   #LaboratoriaPrzyszłości  #LaboratoriaPrzyszlosci