Już po raz XIV Szkoła Podstawowa nr 1 w Łomży była organizatorem i gospodarzem Sejmiku Samorządów Uczniowskich. 30 maja 2023 r. odbyło się spotkanie przedstawicieli samorządów łomżyńskich szkół pod hasłem "Rola Samorządu Uczniowskiego w zakresie kształtowania postaw uczniów ukierunkowanych na prawdę, dobro i piękno, przygotowujących do podejmowania odpowiedzialnych decyzji". Młodzież i opiekunowie samorządu mieli możliwość integracji oraz wymiany doświadczeń w zakresie przedsiębiorczości i działalności społecznej szkolnych środowisk samorządowych.

Przedstawiciele samorządów wzięli udział w warsztatach na temat roli Samorządu w kształtowaniu postaw uczniów,  prowadzonych przez panią Annę Borawską. Sejmik został objęty Honorowym Patronatem Podlaskiego Kuratora Oświaty oraz Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Łomży.

Naszą szkołę reprezentowały: Gabriela Nadolna z kl. 8G oraz Pola Galińska z kl. 6F wraz z opiekunem Anetą Olszak.