22 marca w galerii szkolnej odbyły się szkolne eliminacje konkursu recytatorskiego Przyroda wierszem pisana.

24 recytatorów z klas V-VII zaprezentowało wiersze o przyrodzie wybitnych oraz mniej znanych poetów polskich.

Jury w składzie: p. Barbara Baranowska, p. Aneta Szymańska oraz sekretarz p. Wiesława Domalewska  postanowiło, że w etapie miejskim konkursu zorganizowanego przez Miejską Bibliotekę Publiczną

w Łomży naszą szkołę reprezentować będą następujący uczniowie:

• Maja Kazimierczuk kl. VI E op. p. H. Chilińska / „Mowa ptaków”
  1. Tuwim/
  • Anastazja Duchnowska kl. VII A op. p. A. Gromelska / „Chmury” W. Szymborska/
  • Natalia Kozioł kl. V D op. p. M. Kowalik /”Ptasie radio” J. Tuwim/
  • Adam Kaczyński kl. V E op. p. W. Domalewska /”Kronika olsztyńska” K.I. Gałczyński/
  • Aleksandra Tyborowska kl.VI B op. p. M. Kowalik /”Milczenie roślin” W. Szymborska/.

Poziom recytatorów był wysoki i wyrównany. Jurorzy postanowili jednak wyróżnić jeszcze dwie recytatorki:

- Julię Szelągowską z kl. VI E /op. p. H. Chilińska/

- Zuzannę Kołodziejczyk z kl. V D /op. p. M. Kowalik/.

Laureaci  szkolnych eliminacji 17 kwietnia 2024r. zaprezentują się w Hali Kultury w Łomży. Wszystkim życzymy udanych występów i sukcesu.

Hanna Chilińska

Wiesława Domalewska