Uczniowie naszej szkoły z kl. IV – VI wzięli udział w tegorocznej edycji konkursu „Animals 2016” im. Krzysztofa Choińskiego. Przedmiotem konkursu było zbudowanie i zgłoszenie pracy w kategorii:

1. funkcjonalna budka lęgowa dla nietoperzy
  2. funkcjonalna budka lęgowa dla jerzyków
  3. budka dla owadów zapylających
  4. karmnik dla ptaków

Celem konkursu jest niesienie pomocy ptakom przebywającym na terenie naszego miasta.

Konkurs został zorganizowany przez Radę Osiedla Nr 12 w Łomży oraz inne instytucje z nią współpracujące.

Komisja konkursowa weźmie pod uwagę przy ocenianiu prac następujące kryteria: pomysłowość, wygląd estetyczny, funkcjonalność, rodzaj materiału, z którego zostanie wykonana praca, ilość zgłoszonych prac przez klasę (zespół).

Uczniowie naszej szkoły wykonali ogółem 40 prac objętych w/w kategoriami. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone do 25 maja b.r.

Za uczniów naszej szkoły trzymamy mocno kciuki!!!!

koordynator konkursu, nauczyciel zajęć technicznych:

Arkadiusz Bałazy