Wytwarzanie trójwymiarowych, fizycznych obiektów na podstawie komputerowego modelu stało się możliwe w szkole, dzięki drukarkom 3D. Uczniowie mają możliwość poznania podstawowych zasad modelowania 3D w programie Tinkercad.  Budowa i działanie drukarek 3D nie jest już tylko w sferze wyobraźni uczniów, ale stało się szkolną rzeczywistością. Drukarki 3D podczas całego roku szkolnego były wykorzystywane do druku pomocy naukowych. Ponadto wykonywane były druki różnych przedmiotów w celu zaprezentowania uczniom pracy drukarek 3D.

Uczniowie klas 5,6 i 8  w programie Tinkercad projektowali podstawowe bryły np. breloczki.

Lekcje z wykorzystaniem drukarek 3D zostały przeprowadzone dzięki udziałowi szkoły w programie Laboratoria Przyszłości.

#LaboratoriaPrzyszłości  #LaboratoriaPrzyszlosci

Tekst i zdjęcia: Piotr Such-Kaczanowicz, Przemysław Bagiński