Na lekcjach biologii, w pierwszym semestrze roku szkolnego 2023/2024, wykorzystywane były nowoczesne narzędzia związane z wirtualną rzeczywistością. Uczniowie klas 5-8, dzięki użyciu gogli VR, mogli poszerzać swoją wiedzę – ucząc się i bawić zarazem. Dostęp do wirtualnych narzędzi miało kilkuset uczniów. Dzięki aplikacji ClassVR podczas lekcji można było m.in. zajrzeć do wnętrza komórek, poznać budowę erytrocytów i leukocytów, czy znaleźć się w laboratorium anatomicznej budowy człowieka.  Trójwymiarowe obiekty, wizualizacje miejsc i złożone struktury były dostępne na wyciągnięcie ręki. Baza materiałów edukacyjnych z zakresu wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości stale się powiększa, co daje nowe możliwości nauczycielom i uczniom.

Lekcje z wykorzystaniem okularów ClassVR. Dokumentacja zdjęciowa wykonana została dzięki udziałowi szkoły w programie Laboratoria Przyszłości.

#LaboratoriaPrzyszłości  #LaboratoriaPrzyszlosci

Tekst i zdjęcia: Przemysław Bagiński