W październiku w poczet czytelników zostali przyjęci uczniowie klas pierwszych. Wysłuchali krótkiej inscenizacji w wykonaniu uczennic klasy VE i odpowiadali na zadawane pytania. Poradzili sobie z tym „egzaminem” świetnie, na pewno będą dobrymi czytelnikami.

Uczniowie zobowiązali się, że będą czytać i szanować książki oraz sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika. Wypożyczyli swoje pierwsze lektury i otrzymali zakładki do książek. Opuścili bibliotekę zadowoleni i pełni wrażeń obiecując, że będą ją często odwiedzać.

Naszym najmłodszym czytelnikom życzymy cudownych przygód w świecie książki. Mamy nadzieję, że będą stałymi bywalcami w naszej szkolnej bibliotece.