W rocznym kalendarzu jest dużo fantastycznych dat i dni do świętowania. Najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci, niezastąpiony pluszowy miś obchodzi swoje święto 25 listopada.  W bibliotece szkolnej także świętowaliśmy ten dzień.  Dzieci miały możliwość obejrzeć krótki filmik o historii powstania pluszowego misia, dowiedzieć się ciekawostek o niedźwiedziach i poznać lub przypomnieć sobie słynne misie z bajek. Zabawy było mnóstwo, począwszy od misiowych wykreślanek, zagadek o misiach,  aż po ćwiczenia do wykonania ze swoją maskotką oraz poznanie własnego misia spośród wielu innych z zasłoniętymi oczami. Te ostatnie zadanie uczniowie wykonywali bezbłędnie udowodniając, że swoje misie znają doskonale.  Dodatkową atrakcją dla dzieci była możliwość zrobienia sobie zdjęcia w misiowej fotobudce, z czego uczniowie chętni korzystali. Można też było wypożyczyć książki, w których bohaterami są misie.

Dziękujemy wszystkim dzieciom za przybycie do biblioteki ze swoimi misiami i wspólne uczczenie tego święta. Mamy nadzieję, że misiowe zabawy dostarczyły wszystkim  wiele radości i pozytywnych emocji. Misiom życzymy, żeby były kochane i przytulane, a w przyszłym roku znowu zaprosimy je do wspólnego świętowania!

nauczyciele bibliotekarze