Kamishibai (z języka japońskiego kami papier, shibai - sztuka) to teatr obrazkowy, papierowy teatr. Ta technika opowiadania wywodzi się z Japonii i wykorzystuje kartonowe plansze z obrazkami i tekstem na odwrocie, prezentowane w drewnianej skrzynce.

26 października 2023 r. gościliśmy w naszej szkole panie Małgorzatę Wasilewską i Elwirę Kamińską z Biblioteki Pedagogicznej w Łomży. Na spotkaniach zorganizowanych w salach lekcyjnych uczniowie klas drugich poznali nową formę przedstawienia teatralnego. Wysłuchali m.in. Legendy o Bazyliszku, Rower Walentynki i Legendy o złotym jajku. Ta forma przekazu bardzo się dzieciom podobała, uważnie słuchały opowieści i aktywnie uczestniczyły w spotkaniu.

Dziękujemy paniom z Biblioteki Pedagogicznej i zapraszamy ponownie!