W bieżącym roku szkolnym chłopcy naszej szkoły występowali z różnym skutkiem w rozgrywkach o mistrzostwo województwa podlaskiego w kategorii IGRZYSK DZIECI i IGRZYSK MŁODZIEŻY SZKOLNEJ. Wszystko zaczęło się od koszykówki 3x3. 7 listopada w FINALE WOJEWÓDZKIM IGZYSK DZIECI nasza drużyna chłopców występując w składzie GADAWSKI ANTONI VI C, KOSIŃSKI WIKTOR VI C, KĄKLEWSKI ALEKSANDER VI E i NIKONOWICZ SZYMON VI E  zajęła VII – VIII miejsce (startowało 16 zespołów).

8 listopada ich starsi koledzy w składzie FILIPKOWSKI PRZEMYSŁAW VIII A, SMUGARZEWSKI WIKTOR VIII A, PAŹIK SZYMON VIII B i CIENKUS FILIP VIII C startując w FINALE WOJWEÓDZKIM IGRZYSK MŁODZIEŻY SZKOLNEJ w koszykówce 3x3 ukończyli zmagania na miejscach IX – XII (startowało 20 zespołów).

Niedługo potem, bo już 9 listopada rozpoczęły się rozgrywki ID i IMS w koszykówce 5x5.  I tak w zawodach miejskich (9 listopada) i grupy zachodniej – gminnych (20 i 24 listopada) reprezentanci naszej szkoły zarówno młodsi jak i starsi chłopcy wygrywając wszystkie mecze zajęli I miejsce w mieście i w grupie zachodniej uzyskali awans do Finałów Wojewódzkich. Ostatecznie chłopcy klas VI i młodszych w IGRZYSKACH DZIECI uplasowali się na miejscach V – VI, zaś chłopcy klas VII – VIII ukończyli IGRZYSKA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ na tak nielubianym przez sportowców IV miejscu w województwie podlaskim. W finale wojewódzkim najlepszym zawodnikiem naszej drużyny został wybrany WIKTOR SMUGARZEWSKI VIIIa.